PL RU CN DE EN ES FR IT JP PL UA

Wiadomości & Wydarzenia | Kreator licencji | Firma

Dr.Web ATM Shield

Scentralizowana ochrona systemów wbudowanych (bankomaty, terminale i kioski wielofunkcyjne)

Dr.Web ATM Shield

Kup Wersja demonstracyjna Dr.Web ATM Shield Logowanie do portalu Mój Dr.Web

Zalety

 • Niewielkie wymagania systemowe; aktualizacje wymagają minimalnej zajętości łącza.
 • Niezawodna ochrona przed złośliwym oprogramowaniem już w dniu jego powstania, w tym również oprogramowaniem nieprzeanalizowanym jeszcze przez laboratorium antywirusowe firmy Doctor Web.
 • Proste zestawienie zabezpieczonej sieci i łatwe zarządzanie nią.

  Centrum Zarządzania Dr.Web jest dostępne nieodpłatnie.

 • Wszystkie prawa do technologii Dr.Web są zastrzeżone na rzecz firmy Doctor Web. Doctor Web jest jednym z niewielu dostawców oprogramowania antywirusowego dysponującym własnymi technologiami wykrywania i leczenia złośliwego oprogramowania. Oprogramowanie Dr.Web zawiera własny silnik antywirusowy. Doctor Web dysponuje własnym laboratorium antywirusowym, globalną usługą monitorowania wirusów oraz usługą pomocy technicznej.
 • Zaufanie klientów — Zaufaniem darzą Dr.Web największe urzędy rosyjskiej administracji rządowej, banki rosyjskie i zagraniczne oraz podmioty rządowe, w tym posiadające liczne oddziały i sieci składające się z tysięcy komputerów.

Mylisz się, jeśli sądzisz że:

 • Złośliwe oprogramowanie nie jest w stanie przeniknąć do systemu wbudowanego dostępnego tylko dla specjalistów technicznych;
 • Wystarczającą ochronę takiego systemu zapewniają zainstalowane w urządzeniu programy weryfikujące sumy kontrolne;
 • Niewielka ilość pamięci RAM i mało wydajny procesor nie pozwalają chronić takich urządzeń oprogramowaniem antywirusowym.

To nieprawda! Tylko antywirus jest w stanie zapewnić ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, w tym napisanym specjalnie dla bankomatów. Dr.Web ATM Shield, oprogramowanie zaprojektowane dla systemów wbudowanych, zawiera najnowsze technologie bezpieczeństwa antywirusowego, które w pełni chronią systemy wbudowane w dowolnej konfiguracji.

Dowiedz się więcej!

Licencje

 • Na określoną liczbę systemów wbudowanych.
 • Wraz z Dr.Web ATM Shield nieodpłatnie dostarczane jest Centrum Zarządzania.

Rozwiń wszystko Zwiń wszystko

Dr.Web — zawsze pierwszy

Pierwszy gatunek złośliwego oprogramowania atakujący wyłącznie bankomaty został wykryty w Rosji w marcu 2009 roku. Jak się okazało, wirus ten (Trojan.Skimer) mógł z łatwością wykradać pieniądze z kont posiadaczy kart. Zagrożenie przybrało postać konia trojańskiego gromadzącego dane o kodach kart kredytowych i powiązanych z nimi numerach PIN. Zarażone bankomaty wykryto najpierw w Moskwie, a następnie w Sankt Petersburgu.

Firma Doctor Web jako pierwsza zareagowała na zagrożenie, ostrzegając użytkowników o istnieniu programu Trojan.Skimer , a następnie opracowała oprogramowanie antywirusowe dla systemów wbudowanych (bankomaty, kioski wielofunkcyjne i sieci terminali POS) oferujące ochronę przed wirusami w czasie rzeczywistym, czyli właśnie Dr.Web ATM Shield. Produkt ten został opracowany na podstawie czołowego pakietu Dr.Web Enterprise Suite, którego główne zalety (ze szczególnym uwzględnieniem specyficznego charakteru sieci bankowych) występują również w Dr.Web ATM Shield.

Bezproblemowa integracja

Niektóre z licznych zalet Dr.Web ATM Shield to:

 • Łatwe zestawienie sieci antywirusowej;
 • Liczne opcje konfiguracyjne pakietów antywirusowych instalowanych po stronie klientów;
 • Szybkie i skuteczne rozprowadzanie aktualizacji baz danych wirusów i modułów aplikacji z serwera na chronione hosty; nie jest wymagana dodatkowa konfiguracja ani własne harmonogramy aktualizacji;
 • Niezwykle łatwa administracja.

W hierarchicznym, wieloserwerowym systemie ochrony Dr.Web ATM Shield, w którym wzajemnie połączone serwery zapewniają ochronę całej sieci firmowej, informacje o całości sieci gromadzone są na jednym serwerze; takie rozwiązanie jest najlepsze dla organizacji z wieloma oddziałami, np. banków. Owo wysoce skalowalne rozwiązanie może zostać wykorzystane w sieciach o różnej wielkości i topologii, od kilku połączonych ze sobą komputerowych systemów wbudowanych do złożonych, rozproszonych sieci składających się z dziesiątek tysięcy hostów.

Dzięki Dr.Web ATM Shield organizacje mogą zagwarantować sobie minimum strat w przypadku ataku wirusów, wyeliminować przestoje i uprościć konserwację systemu.

Wykrywanie wszystkich typów zagrożeń

Złożone technicznie i wysoce niebezpieczne wirusy, zwłaszcza te zaprojektowane do czerpania zysków, są przed wypuszczeniem do sieci zwykle testowane przez ich twórców wszystkimi znanymi programami antywirusowymi, dzięki czemu mogą się ukrywać przed nimi tak długo jak to możliwe. Zapobieganie takim infekcjom jest procesem złożonym, z którym poradzić można sobie jedynie stosując nowoczesne technologie i produkty antywirusowe.

 • Ochrona przed nieznanymi zagrożeniami za pomocą unikatowej technologii wykrywania bez użycia sygnatur, Origins Tracing™, oraz analizatora heurystycznego Dr.Web. Analizator heurystyczny, bazujący na kryteriach typowych dla różnych grup złośliwego oprogramowania, wykrywa większość znanych zagrożeń.
 • Dysponując unikatową technologią FLY-CODE™, Dr.Web wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie zamaskowane nieznanymi programami pakującymi. Kompleksowa analiza zagrożeń spakowanych znacząco upraszcza wykrywanie rzekomo „nowych” złośliwych programów, znanych bazie danych wirusów Dr.Web przed zamaskowaniem nowymi programami pakującymi. Analiza taka eliminuje również potrzebę dodawania do bazy danych zbędnych definicji nowych wirusów.
 • Neutralizacja wirusów, koni trojańskich i innego złośliwego oprogramowania.
 • Kompleksowe bazy danych służące do wykrywania złośliwego oprogramowania, oprogramowania ryzykownego, oprogramowania wyświetlającego reklamy, narzędzi hakerskich i programów-żartów.
Leczenie wirusów

Dobra aplikacja antywirusowa potrafi leczyć wirusy. Usunięcie zarażonego pliku, który może zawierać ważne informacje, to jedno, ale przywrócenie go do oryginalnej, niezarażonej postaci to zupełnie co innego.

Dr.Web wykrywa i leczy wirusy

 • Antywirus Dr.Web działa na zarażonych komputerach, a jego niezwykła odporność na wirusy wyróżnia go spośród innych programów tego typu.
 • Przed instalacją Dr.Web nie trzeba leczyć systemu, a to dzięki zawartym w tym oprogramowaniu unikatowym technologiom skanowania procesów w pamięci i nadzwyczajnym zdolnościom neutralizowania aktywnych infekcji. Program można nawet uruchomić z nośnika wewnętrznego (np. pendrive), bez instalowania w systemie, i leczyć aktywne zagrożenia podczas instalacji.
 • Dr.Web potrafi wykrywać i neutralizować wirusy rezydujące jedynie w pamięci RAM i nie zarażające plików. Nawet dziś niewiele antywirusów potrafi rozbroić takie zagrożenia.
 • Dr.Web potrafi niezawodnie wykrywać złośliwe obiekty, niezależnie od tego czy rozpozna format kompresji, a także rozebrać je na części i przeanalizować, aby wykryć zagrożenia ukryte.
 • Tylko Dr.Web potrafi w pełni sprawdzać archiwa o dowolnym poziomie zagnieżdżenia. Oznacza to, że antywirus Dr.Web potrafi wykryć i zneutralizować zagrożenie nawet wtedy, gdy zostało ono wielokrotnie skompresowane różnymi obsługiwanymi programami archiwizującymi.
Maksymalne bezpieczeństwo dzięki Dr.Web

Dr.Web ATM Shield zawiera skaner Dr.Web, monitory plików i systemu oraz moduły filtrowania ruchu i kontroli urządzeń. Skaner Dr.Web służy do przeszukiwania systemów pod kątem wirusów, zarówno na żądanie jak i zgodnie z predefiniowanym harmonogramem. Dr.Web SpIDer Guard to monitor plików rezydujący w pamięci systemu i skanujący w locie wszystkie otwierane pliki i uruchamiane aplikacje. Dodatkowo stale monitorowane są typowe dla wirusów działania już uruchomionych procesów, a w razie ich wykrycia następuje blokada procesu i wyświetlenie odpowiedniego powiadomienia.

 • Stała kontrola wszystkich obiektów zagrożonych infekcją – nośników wymiennych, formatów poczty elektronicznej oraz plików i katalogów, w tym spakowanych i zarchiwizowanych. Najwyższa jakość leczenia dzięki stałym aktualizacjom nowych technologii i wysokiemu poziomowi samoobrony nie daje wirusom i innym złośliwym obiektom szans na spenetrowanie chronionej sieci.
 • Pełne skanowanie całości ruchu we wszystkich protokołach obsługiwanych przez Dr.Web i na wszystkich portach.
 • Dostępne tryby skanowania antywirusowego to ekspresowy, pełny i własny – ten ostatni można uruchamiać ręcznie.
 • Do różnych typów obiektów można stosować różne działania, np. leczenie, przenoszenie do kwarantanny, usuwanie; sekwencje działań umożliwiają definiowanie działania, które zostanie zastosowane do obiektu gdy poprzednie działanie nie może zostać wykonane.
 • Wyłączenia plików i ścieżek definiowane przez użytkownika.
 • Izolowanie zainfekowanych plików w kwarantannie; użytkownik może określić czas przechowywania i maksymalny rozmiar plików.
 • Leczenie, przywracanie i usuwanie obiektów w kwarantannie.
 • W dzienniku antywirusa zapisywane są czas każdego zdarzenia, nazwa przeskanowanego obiektu i rodzaj zastosowanego do niego działania.
Zwalczanie prób zakłócenia działania antywirusa

Moduł SelfPROtect chroni pliki i katalogi Dr.Web ATM Shield przed nieupoważnionym lub nieumyślnym usunięciem lub modyfikacją. Przy uruchomionym module samoochrony dostęp do tych zasobów posiadają jedynie procesy Dr.Web.

 • Monitor plików jest wysoce odporny na próby zakłócenia go przez złośliwe oprogramowanie. Dr.Web SelfPROtect uruchamiany jest w postaci sterownika działającego na najniższym poziomie systemu. Nie może on zostać zatrzymany ani usunięty z pamięci do momentu restartu systemu.
 • Ochrona przed próbami zmian ustawień naruszającymi zasady firmowe. Dr.Web SelfPROtect ogranicza dostęp do sieci, plików i folderów, niektórych gałęzi rejestru Windows i wymiennych nośników danych na poziomie sterownika systemowego, a także chroni oprogramowanie Dr.Web przed programami zwalczającymi antywirusy, które próbują zakłócić jego działanie.
 • Niektóre antywirusy modyfikują jądro systemu Windows przechwytując przerwania, zmieniając tablice wektorów, wykorzystując inne nieudokumentowane funkcje itd. Może to mieć niekorzystny wpływ na stabilność systemu i otwierać złośliwym programom nowe furtki przedostania się do systemu. Dr.Web SelfPROtect jednocześnie utrzymuje bezpieczeństwo programu antywirusowego i nie ingeruje w procedury jądra systemu Windows.
Zawsze na czasie
 • Przypomnienia o aktualizacji bazy danych wirusów
 • Aktualizacje automatyczne (zaplanowane) i na żądanie
Scentralizowana administracja

Centrum zarządzania sprawuje się równie niezawodnie w sieciach o dowolnej wielkości i złożoności strukturalnej, od niewielkich sieci grup roboczych do rozproszonych sieci intranetowych z dziesiątkami tysięcy hostów.

Dr.Web ATM Shield umożliwia administratorom pracującym w sieci lub zdalnie przez Internet scentralizowane zarządzanie wszystkimi składnikami ochrony antywirusowej, monitorowanie statusu chronionych hostów, odbieranie powiadomień o incydentach związanych z wirusami oraz konfigurowanie automatycznych reakcji na te incydenty. Wystarczy jedynie połączenie TCP/IP między komputerem administratora a serwerem antywirusowym.

Centrum Zarządzania Dr.Web jest dostępne nieodpłatnie.

Skaner SpIDer Guard SpIDer Gate
Usuwanie wszystkich rodzajów zagrożeń Ochrona w czasie rzeczywistym Osłona przed zagrożeniami internetowymi
Kwarantanna Kontrola biura
Izolowanie przeniesionych plików Blokowanie dostępu do witryn internetowych i wymiennych nośników danych
 • System operacyjny: Windows XP Professional / XP Embedded / Server 2003/Vista/Server 2008/7/7 Embedded/8/8 Embedded (edycje 32- 64-bitowe);
 • Procesor: Intel Pentium IV 1,6 GHz lub szybszy;
 • Pamięć RAM: 512 MB;
 • Wolne miejsce na dysku twardym: co najmniej 235 MB na pliki wykonywalne; dodatkowe miejsce na dzienniki i pliki tymczasowe.

Dodatkowe wymagania: połączenie internetowe do rejestracji i pobierania aktualizacji.

O produkcie

A także

Technologie